BOARDTALK: SEAN MALTO

Boardtalk to nowa seria, w której chcielibyśmy przeprowadzać krótkie wywiady ze skaterami. Miałyby one poruszać aktualne kwestie ale zarówno zmotywować Was i pogłębiać zajawkę. Jako pierwszy odpowiedział nam Sean Malto. Dajcie znać jak się podoba.

 

 

 

 

BN: Cześć Sean! Ciągle słyszymy o twojej kontauzji kostki, strasznie Ci współczuje z tego powodu. Co się stało? Widzieliśmy dużo krwi na zdjęciach, to coś poważniejszego?

SM: Kompletnie skręciłem kostkę jeżdżąc na 3 klocach. Wywaliłem się trochę za późno i lądując z powrotem na mojej desce spowodowałem wykręcenie.Nic nie złamałem, ale rozciągnąłem skórę tak bardzo, że ją rozdarłem i z tego powodu polało się mnóstwo krwi. Całkowicie zerwałem więzadła w bocznej części kostki i uszkodziłem parę mięśni. Będę przechodził operację ale musze czekać, aż zejdzie opuchlizna, więc póki co jestem w ciężkim gipsie przez kilka następnych tygodni.

Malto1

BN: Cholera, naprawdę współczuję. Jest to nagrane?

SM:  Tak, próbowałem pojeździć trochę na streecie w Kansas City zanim będzie zbyt zimno. Nagrałem trick chwilę wcześniej tego dnia i chciałem zrobić coś jeszcze ale kostka zatrzymała moje plany na kilka następnych miesięcy.

 

BN: Kiedy wracasz na deskę?

SM: Jeszcze nie wiem. Zawsze lubię podróżować do Europy! Mam nadzieję, że już niedługo!

Malto3

 

BN: Pracowałeś nad jakimś przejazdem przed kontuzją?

SM:  Nie koniecznie. Fourstar i skateshop Escapist mówili o zrobieniu promo, więc chciałem pojeździć i mieć materiał w obu produkcjach. Będę w następnym filmie Nike, Chronicles 3, ale prawdopodobnie nie zaczniemy tego przed początkiem przyszłego roku.

 

 

BN: Widziałeś już SB Chronicles Vol.2? Kogo part najbardziej Ci się spodobał? Ja nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć co nagrał Luan i Ishod! (Pytanie zadane jeszcze przed premierą)

SM:  Właśnie oglądałem go w aplikacji Nike SB! Miałem być na premierze w Los Angeles i Paryżu ale ta kontuzja zmieniła moje plany. Podobał mi się cały film, wszyscy powyjaśniali. Sporo lajnów, które uwielbiam. Myślę, że każdy przejazd był niesamowity ale definitywnie Ishod Wair zaświecił najjaśniej. Ma mój głos na SOTY.

 

 

BN: Będziesz mieć part w Vol.3. Chciałbym zobaczyć twój nowy materiał, Pretty Sweet było mocne!

SM: Dzięki! Fajnie, że startujemy z nowym projektem. To ponad rok od Pretty Sweet. Tęsknię za tymi nocnymi wypadami na nagrywki.

 

 

BN: Co motywuje Cię najbardziej do codziennej jazdy? Bardzo lubię „Freeling” (OBEJRZYJ) autorstwa Andrew’a Lovgren’a, miałeś swój udział w tej produkcji. Myślę, że wszyscy powinni to zobaczyć.

SM: Właśnie nagrywałem z Andrewem podczas gdy skręciłem kostkę. Jest strasznie utalentowany! Kocham deskorolkę za nieskończone możliwości. Nigdy nie wygrasz ani nie nauczysz się wszystkich tricków. Zawsze jest możliwość, żeby być lepszym, progressować i być bardziej kreatywnym za każdym wyjściem na deskę.

freeling_skateboarding_01

 

 

BN: Jakie jest twoje ulubione miejsce do jazdy? Podróżujesz bardzo dużo, ale może gdzieś na świecie jest spot albo skatepark, gdzie chciałbyś spędzić o wiele więcej czasu?

SM: Kocham Kansas City ponieważ mam tutaj wszystkich przyjaciół i bardzo dobrze znam miasto. Chiny są również świetnym miejscem na deskę. Miasta są pełne marmurowych murków i fajnie wyglądających spotów. Chiny to najlepsze miejsce na deskę na świecie.

MaltoKF

 

 

BN: Chciałbyś powiedzieć coś do utalentowanych dzieciaków, które nie są wystarczająco zmotywowani to jeżdżenia cały czas i spełniania ich marzeń?

SM: Piękno deskorolki jest w tobie. Nikt nie powie ci kiedy i jak masz jeździć, więc moja rada jest taka, abyś robił to co sprawia ci przyjemność, jeśli jest to kariera pro skatera albo zwykła jazda, to twój wybór.

 

 

Pytania od użytkowników z facebooka:

 

Jaki jest twój ulubiony trick i jak długo nad nim pracowałeś?

SM: Uwielbiam hardflipy i overcrooksy. Chyba dlatego, że robię ich bardzo dużo. Robie je chyba już od 12 lat.

 

 

Jak dużo czasu spędzasz codziennie na desce?

SM: Zazwyczaj parę godzin, czasem mniej a czasem cały dzień.

 

 

Masz zamiar kiedyś odwiedzić Polskę i pojeździć na naszych spotach / skateparkach?

SM:  Mam nadzieję, że niedługo! Uwielbiam podróżować i jeździć do nowych miast. Tylko muszę wyleczyć kostkę w 100 procentach!

 

 

Kto jest Twoim ulubionym skaterem?

SM: Jest mnóstwo świetnych skaterów, ale mój ulubiony to Eric Koston opierając się na wszystkim co dokonał przez skateboarding. To jest gość!

 

Dzięki Sean za poświęcony nam czas, życzę Ci dużo zdrowia i mam nadzieję, że zobaczymy Cię na desce w 2014 roku.