CRASH TEST: New Balance numeric 255

Kolejny test butów przeprowadziliśmy przy współpracy z polskim oddziałem New Balance. Do testu dostaliśmy Numerici 255.

O firmie

Przez wielu hejtowana z powodu korpo, przez innych uwielbiana za cudowny design. A jak jest naprawdę ? Firma jak firma, ale najważniejsze że stawia na właściwych ludzi !!! Z pewnością każdy z Was widział te odjechane montaże od NB# za które odpowiada jeden z mocniejszych teamów na świecie. Skejci są bardzo zaangażowani w projektowanie, jak i testowanie produktów marki NB#. Tutaj małe przypomnienie:

Przejdźmy teraz do najbardziej kontrowersyjnej firmy na Polskim rynku.

 

Pierwsze wrażenia

Bucik wygląda jak typowy trampek na deskę. Idealnie dobrane kolory i dwumateriałowa góra daje fajny efekt wizualny.  Po założeniu można od razu powiedzieć jedno – BARDZO WYGODNE.  Design skupia się na najmniejszych szczegółach, co sprawia że but wygląda na solidny. Przyjrzeliśmy się temu bliżej.

 

Materiał

But wykonany jest z wielu materiałów. Czubek ze wzmocnionego zamszu robi robotę !!! Boki ze skóropodobnego tworzywa wyglądają spoko, ale hell-e zostawiają na nim ślady. Podeszwa jest wykonana z bardzo mocnego materiału. But jak na typowego trampka jest pancerny. Poniżej test 40 flipów

Design

Trzeba przyznać, że wygląda super! Od razu widać, że swoim designem wyróżnia się na tle innych znanych marek. Kombinacja granatu i  pomarańczowej gumy  idealnie do siebie pasuje. Logo „NB#” zrobione z dwóch materiałów daje efekt wręcz trójwymiarowy. Dla wszystkich fanów niecodziennych rozwiązań projektanci dodali dość oryginalny element:  szare „wstawki”, które są widoczne na zdjęciu, święcą w ciemnościach!
Ogólnie jest to trampek z najwyższej półki zarówno na deskę jak i na imprezę

 

Kontrola nad deską

Wielu z nas- skejtów – wybiera deskorolkowe trampki by lepiej czuć deskę pod nogami. Ale wszyscy doskonale wiemy jak szybko taki trampek się niszczy. W tym przypadku jest zupełnie inaczej.Początkowo podeszwa jest dość twarda. Jednak po paru dniach chodzenia możemy cieszyć się elastyczną gumą i  pełną kontrolą nad deską przy flipach czy manualach.

 

Podsumowowanie:

Moim zdaniem model New Balance Numerici 255 jest godny polecenia każdemu, kto szuka solidnych butów. Połączenie różnych materiałów i bardzo trwałej gumy to przepis na pancerny  trampek na deskę. Co prawda trzeba go trochę rozchodzić lecz później jazda to już tylko (lub AŻ!) czysta przyjemność. Cena jaka musimy zapłacić za NB# jest adekwatna do jakości użytych materiałów. Sztuką nie jest zalać but gumą od góry do dołu lecz zrobić coś wygodnego oraz funkcjonalnego.
Poniżej zdjęcia jak przedstawia się ścieranie podczas jazdy:

 

 

PLUSY

– trwałość,
– wygoda,
– niecodzienny design


MINUSY

– twardość gumy ( trzeba je po prostu rozchodzić )

 

 

Buty dostępne są tutaj: 

nbsklep.pl/meskie/obuwie/numeric.html   PROMO na starsze modele !!!

supersklep.pl

selectshop.pl

sklep.nervous.com.pl

100
CRASH TEST: New Balance numeric 255