Crash Test – Vans Rowley PRO Dark Blue

Jakiś czas temu dostaliśmy do przetestowania reedycje pro modelu Geoff’a Rowleya – Rowley [PRO], który dorobił się już swojej odchudzonej wersji. Zobaczcie jak buty spisały się na nogach testera. 

 

 

 

 

 

Geoff Rowley zaprojektował model Rowley PRO już w 1999 roku, był to jego pierwszy pro model, który w tym roku wrócił na półki w nieco bardziej dopracowanej wersji. Poniżej reklama z 2001 roku.

 

 

vans-shoes-geoff-rowley-model-2001

 

Powinien się on spodobać niektórym ze względu na swoją budowę –  ma szeroką podeszwę z grubą gumą co bardzo mocno wpływa na wygodę, jednak może nie spodobać się osobom, które wolą mniej rozbudowane buty. Model ten możemy kupić w cenie 279-299 zł w większości skateshopów w Polsce, dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych.

 

rowley

 

Buty standardowo zapakowane w ładne pudełko Vans, w środku oprócz naszego obiektu westchnień znajdziemy też dodatkową parę sznurówek. Geoff zaprojektował swój model tak, żeby nadawał się od razu do jazdy bez wcześniejszego noszenia, wkładania do mikrofalówki czy innych dziwnych akcji. Po pierwszej przymiarce wyczuwamy jakie są wygodne, gąbkowany język, wysokiej jakości zamsz i standardowa waflowa podeszwa stosowana w Vansach od wieków, która niestety nie posiada żadnych systemów, ale od jakiegoś czasu w butach stosowana jest wkładka Ultracush HD, oprócz dopasowywania się do stopy amortyzuje ona również piętę.

Rowley7 Rowley8

 

Jeździłem w nich tyle na ile pozwalała mi pogoda, czasami była to godzina a czasami byłem na desce od rana do wieczora. Przez dużą ilość szwów już w pierwszych godzinach pękały niektóre z nich, po dłuższym okresie większość czubka i boku została bez przeszyć. Do tej pory jednak nie powstała żadna, choćby najmniejsza dziurka. W dobrej kondycji pozostała również guma z boku buta, z początku przetarła się dość szybko ale później szło to coraz wolniej. Kolejny but w którym nie udało mi się przerwać sznurówek, plus dla Vansa.

 

Podeszwa, ehmm to chyba największy minus tych butów, nie chodzi mi tutaj o przyczepność bo buty naprawdę bardzo dobrze trzymają się deski, jednak jej żywotność jest zbyt krótka. Przeciera się szybko a po jakimś czasie czucie deski okazuje się już zbyt duże. Szczerze wierzę, że kiedyś Vans trochę ją wzmocni.

 

But jak najbardziej warty jest swojej ceny, która z resztą czasami jest nieco niższa przez liczne promocje. Vans zadbał o wszystkie szczegóły dając nam bardzo dobry model na deskę, jest on lekki, elastyczny i zapewnia dobrą ochronę stopy. Napewno przypadnie do gustu starszym skaterom, którzy tęsknią za dawnymi czasami i nieco szerszymi butami. Classic.

 

PLUSY

+ dobra ochrona stopy, gąbkowany język, wkładka Ultracush HD

+ czucie deski i przyczepność

+ wysokiej jakości zamsz i guma

+ trwałe sznurówki

+ ciekawa budowa

+ pro model świetnego skatera

+ klasyk wrzucony ponownie w oferte

 

MINUSY

– podeszwa, z początku bez problemów ale po jakimś czasie ‚kapeć’

– słabe szwy, które szybko sie rwą

 

Rowley1 Rowley2 Rowley9 Rowley10 Rowley3 Rowley4 Rowley5 Rowley6