Test najnowszego OlloClip 4w1.

Tak jak zapowiadaliśmy, udostępniamy test najnowszego OlloClip 4w1.
Jeśli ktoś posiada iPhone’a bądź iPod’a touch >5 może sobie sprawić przystawkę, która bardzo dobrze nadaje się do kręcenia skateboardowych editów.

 

Razem z osprzętem otrzymujemy mikrofibrowy woreczek na obiektywy. Dzięki temu mamy pewność, że kiedy schowamy je bez zaślepek nie porysują się w kieszeni, a po wyjęciu będziemy mogli je szybko przeczyścić. Dodatkowo do samego zestawu dołączona jest dostawka, za pomocą której obiektywy będą pasować do iPod’a touch.

 

Sam sposób montażu został niezmieniony od poprzedniej wersji, natomiast dla przypomnienia dodamy, że jest to nakładka, którą wsuwamy na telefon. Niestety takie rozwiązanie tworzy jeden mały problem-ogranicza dostęp do bocznego przycisku, którym wyzwalamy aparat bądź nagrywanie. Sam sposób montażu jest na tyle solidny, że podczas jazdy na deskorolce czy kręcenia filmów w biegu nic się nie przesuwa i nie zasłania kamery w telefonie.

 

Fisheye – idealna, klasyczna ‚ryba’ o pełnym kącie 180” podczas fotografowania czy kręcenia filmów. W połączeniu z iPhonem, nawet podczas robienia zdjęć przy niedostatecznym świetle, sprawuje się bardzo dobrze.

Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu OlloClip możemy zablokować ostrość, co pomoże nam przy kręceniu ujęć i zachowaniu balansu kolorów. Dla porównania przygotowaliśmy poniżej dwa filmy nagrane za pomocą iPhone’a 5 z Ollo Clip, jak i bez.
Na filmie można zobaczyć funkcjonowanie w wersji z Fisheye’em oraz bez. Dodatkowo dołączona aplikacja wspomaga również utrzymanie kontrastów, co jest widoczne.