Test OLLOCLIP – Obiektyw Fisheye, Widescreen i Macro do iPhone

Otrzymaliśmy do przetestowania Olloclip w wersji dla iPhone 4/4s (dostępna jest także wersja dla iPhone 5). Gadżet ten wypadł bardzo pozytywnie, zapraszam do zapoznania się z naszym testem.

 

 

 

 

 

Zacznę od ceny, która może Was na początku przerazić, jednak myślę, że jednorazowa opłata za taki wygodny i przydatny gadżet się opłaci. Produkt ten można kupić za 299 zł na stronie polskiego dystrybutora – TUTAJ, do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne, czarną oraz czarno-czerwoną.

 

Otrzymujemy zestaw obiektywów 3 w 1 – fisheye, widescreen oraz macro, do tego malutki woreczek wykonany z mikrofibry, który posłużyć może jako ścierka do szkła, a wszystko to opakowane w bardzo ładne pudełko.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Na obiektywy nałożone są gumowe dekielki, które chronią nasze szkło przed zarysowaniami gdy ich nie używamy.

 

 

Zdecydowanym plusem jest to, że do użytkowania Olloclip nie potrzebujemy żadnego oprogramowania, także bez problemu działać będzie z każdą foto aplikacją na iOS!

 

Aby zamontować nasze Olloclip do iPhone wystarczy tylko nasunąć go na róg w którym znajduje się obiektyw aparatu, a następnie włączyć aplikację w telefonie, pierwsze wrażenie na pewno was zaskoczy.

 

 

Poniżej krótka specyfikacja każdego z obiektywów:

 

iPhone_fish_eye_lensFisheye poszerza kąt widzenia do ok. 180 stopni, efekt murowany, jedynym minusem jest winieta na rogach zdjęcia. Lepszy efekt otrzymujemy w trybie video, gdzie kąt widzenia jest nieco mniejszy, ale w tym przypadku brak winiety, ponieważ iPhonie nie wykorzystuje całej matrycy do kręcenia filmów, lecz tylko jej kawałek.

 

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

iPhone_fish_eye_lensWideangle – poszerza kąt robienia zdjęcia ok. dwukrotnie, brak winiety na rogach, nie pogarsza jakości, jak dla mnie mistrz! W trybie video poszerza kąt, jednak w tym wypadku zdecydowanie lepiej wypada Fisheye.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

iPhone_macro_lensMacro – bardzo fajny obiektyw, jednak osobiście poświęciłem mu najmniej czasu. Pozwala on robić zdjęcia w odległości 12-15mm od przedmiotu, naprawdę ciekawa sprawa dla zajaranych fotografów, lubiących robić zdjęcia szczegółów, jednak w deskorolce raczej nie odnajdziemy jego zastosowania. Obiektyw makro jest sprytnie ukryty w olloclip, mamy do niego dostęp po odkręceniu obiektywu widescreen.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Zobaczcie klip, który Joey Brezinski nagrał na tourze Cliche – VaChina przy użyciu Olloclip:


Podsumowanie:

Olloclip to z pewnością produkt warty uwagi, zwłaszcza kamerzystów i fotografów, którzy czasem chcą odpocząć od dźwigania ciężkiego sprzętu i wolą spakować telefon z obiektywem do kieszeni. Daje on wiele możliwości zrobienia ciekawych zdjęć nie psując przy tym jakości. Dzięki szerszemu kątowi widzenia w trybie video możemy nagrywać amatorskie produkcje przy wykorzystaniu iPhone, co jest naprawdę fajną zajawką. Jedynym znaczącym minusem jest według mnie zasłonięcie flash’a przez obudowę olloclip, przez co nie możemy robić zdjęć gdy jest ciemno.

 

Jeśli macie jakieś uwagi, pytania lub prośby nie wachajcie się zapytać w komentarzu lub poprzez e-mail: kontakt@boardnews.pl

 

Serdecznie dziękujemy dystrybucji Alstor oraz sklepu iCorner za możliwość przetestowania olloclip.

 

W przyszłym tygodniu kolejne testy.

 

Olloclip Olloclip Olloclip

 

 

1 Komentarz Przyłącz się do dyskusji →


  1. Test iphona+fisha olloclip

    […] Alex Kuchciak podesłał nam montaż z lokalnego parku będący zarówno testem iPhone 4 z obiektywem olloclip, który mieliśmy ostatnio okazję testować – TUTAJ. […]

Comments are closed.